24 Nisan 2014 Perşembe

GİRİT USULÜ BESLENME

GİRİT USULÜ BESLENME
ArkadaşlarYeni bir çalışma, British Medical Journal'da yayınlanan sebze 7 veya daha fazla porsiyon bir gün tüketilen bireylerin kanser ve kalp hastalığından ölme riskinin azalması olduğunu gösterdi.
Biz geleneksel Yunan diyet nedeniyle dini oruç, aynı zamanda ekonomik nedenlerden dolayı çoğunlukla vejetaryen olduğunu bilmek ise, bugün Yunanlılar uzakta bir daha Batılılaşmış bir beslenme geleneksel beslenme taşındı, ama şaşırtıcı hala sebzeler bol miktarda tüketmek var. Aslında, bir 2010 OECD göre raporda , Yunanistan ancak hala daha fazla sebze yemek çoğunlukla eski Yunanlılar olduğunu, arz ve üretime dayalı, Avrupa'da kişi başına sebze tüketimi yüksek sahiptir. İşte biz bunu nasıl:
Bir ana yemek olarak 1. Yunanlılar pişmiş sebze yiyin
Bu muhtemelen gerçekten fark etmeden büyük ölçüde sebze tüketiminizi artırmak için yapabileceğiniz en önemli şeydir. Ben daha önce de söylediğim gibi ben her zaman batı diyetler biraz tereyağı veya eritilmiş peynir yüklü ile haşlanmış ya da buharda pişirilmiş sebze yiyin bizi ikna etmeye çalışıyor ya göre sebze alımını artırmak için denemek yolunu etkisiz bulundu. Bu amacı yendi bu sıkıcı sebze lezzetli yapmak için tereyağı ve peynir ton gerekir basit bir nedenle, için, gitmek için yol değildir. Bunun yerine böyle yeşil fasulye, bezelye, patlıcan, kabak, bamya, bir tencerede veya fırında zeytinyağı, soğan, domates ve otlar ile karnabahar gibi sebze pişirme deneyebilirsiniz. Bu yemekler genellikle denir l athera petrol "Lathi" için Yunanca kelime ve bazı beyaz peynir ve bir dilim ekmek ile birlikte bu sebze güveç bir tabak yemek. Biz sebze bu şekilde yaptığınızda, hizmet ortalama bir yetişkin genellikle bu bir oturuşta sebze yaklaşık 4 porsiyon, sebze kilo ½ gelir. Giriş burada , burada ve burada bu sebze güveç veya kavrulmuş sebze yemek tarifleri için.
2.. Yunanlılar her öğünde mevsim salata yiyin
Bu bir mevsim salatası bakılmaksızın ana yemek ne masanın ortasında hep, bir ana yemek olarak sebze yemek yeterli değil. Ancak, salata, mevsim sebzeleri yapılır dikkat etmek önemlidir. Yani yaz aylarında biz dediğimiz daha sık ünlü Yunan salatası görmek ya da olacak aggourodomata bazı zeytinyağı ve kekik ile birlikte (hepsi tek kelimeyle salatalık-domates anlamına gelir). Kış ve bahar aylarında masada salata zeytinyağı ve sirke veya limon ya da bir "prasini"-yeşil biz marul ve soğan ile yapılan çağrı olarak salata ile biraz lahana ve havuç vardır. Restoranlarda Eğer kışın domates ile Yunan salata bulacaksınız olsa da, genellikle tatsız ama tüketiciler sık sık belki domates kışın mevsimi değil ve tüm bu harika tadı olmadığını anlamak değil onlara sormak.
3.. Yunanlılar otları yemek ve diğer yabani yeşillikler
Evet bu yabani otlar olarak da bilinir Horta'ya . Muhtemelen hikayeler duymuş ya da bir Yunan-bir şey varsa, bu tanık olduk: arka bahçesinde karahindiba yabani ot toplama büyükanneleri. Annem bu yaptım ve tabii ki bizim komşularımız bu tuhaf bulundu, ancak bu da bizim evde ortak oldu. Ama bu diyet alışkanlığı, ünlü Yunan-Akdeniz Diyeti sır değildir. ABD son zamanlarda yapraklı yeşillikleri harikası keşfetti iken tüm ve ücretsiz erişilebilir olduğu, Yunanistan'ın şu yeşillikleri diyetin temeli olmuştur, herkes onları seçebilirsiniz. Onlar antioksidanlar açısından zengin çok az kalori var ve dolduruyor. Biz hafifçe kaynatın ve zeytinyağı, limon ve peynir ile onları yemek. Girit Yeşiller ve yenilebilir bitkilerin 150'den fazla çeşidi vardır. Fotoğrafta yukarıdaki, hafifçe haşlanmış Girit yeşiller stamnagathi ve zeytinyağı, bir arpa galeta ve bazı taze peynir ile birlikte bitki askolibri beyaz köklerinin bir "salata". Bunu, bu şekilde yeşillik çeşitli yemek sadece hafifçe kaynatın, bazı iyi zeytinyağı, limon biraz ve bazı peynir ekleyebilirsiniz.
4. Yunanlılar her şeyi domatesi ekleyin
Domates sebze ve domates sosu veya konserve doğranmış domates de bir sebze olarak saymak ve Yunan yemek tarifleri domates hatta et yemekleri, her yerde ilave edilir. Yukarıda belirtilen sebze güveç, domates orada sebze başka porsiyon alıyorsanız böylece sos yapmak için eklenir. Bu da et ile durumdur. Biz domates bol bizim tavuk, sığır eti, kuzu eti ve diğer birçok yemek yapmak. Sebze artı domatesi almak için sadece bir yolu bazı kanser türleri korumak olabilecek bir antioksidan likopen bakımından zengindir. Git buradan ve buradan domates ile yapılan et ve balık tarifleri için.
5.. Yunanlılar sebzeli börekler bir sürü yemek
sebze turta nelerdir diyorsunuz? Spanakopita ünlü Yunan sebzeli börek, biz onları aramak pites pide ekmek gibi değil, pide de yufka sarılmış şey demektir. Yufka sık sık süper marketler dondurulmuş bulmak gibi ince, ama aynı zamanda zeytinyağı ile yapılan kalın, ev yapımı yufka yapabilirsiniz. Temelde, pites ıspanak, pırasa, yeşil, kabak, biber, mantar, enginar ve liste uzayıp gidiyor gibi sebze ve yeşillik çeşitli yapılmış olacaktır. Sezon temelde bir şey. Onlar sebzeler, otlar ve zeytinyağı ile yapılmış bu yüzden bu börek özellikle açlık dönemlerinde vegan ya da vardı. Veya tokluk gün boyunca peynir ve yumurta ilave edilebilir. Bu yanınızda taşımak kolay ve soğutma ihtiyacı olmadı çünkü bu, özgün Yunan hızlı besindir. Bugün Yunanistan'da yerde pites bulabilirsiniz. Onlar kolayca dolum öğle yemeği yapabilirsiniz artı sebze yemek için başka kolay bir yoludur. Pide tarifleri için gitmek burada , burada ve burada .
GİRİT Yunanistan'a bağlı olması nedeniyle aşağıda ki makalede YUNANLILAR olarak geçiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder